środa, 26 lutego 2020

Skuteczny syrop dla całej rodziny na przeziębienie, chore gardło i rozbicie


Sezon grypowy w pełni, nie znam rodziny, w której obecnie ktoś nie byłby chory na grypę lub grypopodobny wirus. Mnie z dziewczynkami też dopadł, choć długo przed nim uciekałyśmy. W przedszkolach i żłobkach frekwencja wynosi ok. 40 % od prawie dwóch miesięcy. A to wszystko jest poniekąd wynikiem braku zimy, ale na to wpływu nie mamy. 

Jak wiecie, jestem zwolenniczką domowych sposobów zwalczania wirusów i bronię się przed antybiotykami jak przed ogniem. Przyznam po cichu, że czasem dzierżyłam w ręku receptę dla dziecka na antybiotyk ale wolałam przeczekać 1-2 dni, zobaczyć jak się sytuacja rozwinie i działać po swojemu. Zazwyczaj było 1:0 dla mnie! 

Pewnie każda z Was ma swoje sposoby na walkę z przeziębieniem, ale po ostatnim stories z moim specyfikiem na przeziębienie poprosiłyście o przepis, i z chęcią się z Wami nim podzielę. 
Jest to typowa mikstura na przeziębienie, bo naprawdę czuję się jak szamanka gdy ją przygotowuję. Pijemy po 2 łyżeczki dziennie wszyscy (z różnymi minami i odczuciami :) ale pijemy!

I Wam niech pójdzie na zdrowie. 

Syrop na przeziębienie, chore gardło, katar i rozbicie 
(czyli na wszystko co złe)

sok z 2 cytryn (ja zawsze kupuję cytryny BIO)
2 duże cebule
3 duże ząbki czosnku
ok. 15 goździków
3 łyżki płynnego miodu (najlepszy jest malinowy, lipowy, ale może być każdy dobry miód)
gałązka świeżego rozmarynu
słoik ok. 0,7 z nakrętką 

1. Cebulę kroimy w półksiężyce lub trochę drobniej. 

2. Czosnek kroimy w płatki i odstawiamy na ok. 10 min. Ważne jest to, ponieważ w pokrojonym czosnku dopiero po jakimś czasie wytwarza się enzym, który jest odpowiedzialny za działanie podobne do antybiotyków. 

3. Wszystkie składanki układamy warstwami. Cebulę z czosnkiem przesypujemy goździkami, zalewamy kilkoma łyżeczkami soku z cytryny i łyżką miodu. Lekko uciskamy. I tak robimy aby powstały 3 takie same warstwy. Na sam koniec polewamy syrop resztką cytryny i miodem.

4. Wkładamy gałązkę rozmarynu (opcjonalnie) dla urozmaicenia walorów smakowych 
i zapachowych ;)Przeczytaj mój post nt. Naturalnych sposobów na walkę z przeziębieniami, w którym dzielę się z Wami wszystkimi przepisami na syropy, herbatki i matczyne czary, żeby wytępić choroby :)

I zdrówka Kochani!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za wszystkie komentarze 😀