środa, 7 grudnia 2016

Otwórzmy serca!


„Każdy z nas ma potrzebę wspierania innych, to jedna z sześciu ludzkich potrzeb.

Jeżeli dzielisz się z innymi i robisz to od serca, dostaniesz w zamian dziesięciokrotnie więcej”

Anthony Robbins

Dziś w naszym kalendarzu adwentowym jest wyjątkowe zadanie do wykonania: wsparcie akcji charytatywnej. Doskonale wiemy, że w okresie przedświątecznym jest gros ludzi na świecie, którzy potrzebują naszej pomocy, bo są chorzy, bo nie mają domów, znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i nie mają za co wyprawić Świąt dla rodziny. Czasem tej rodziny nawet nie mają. Grudzień to taki okres, w którym jesteśmy bombardowani zewsząd i rozumiem jak bardzo możemy się zagubić, zwątpić w to, że to co robimy ma sens. Nie raz sama się sparzyłam, dałam pieniądze inwalidzie, który za chwilę nim nie był, lub kupiłam panu chleb, który za sklepem wolał pić piwo. Są takie sytuacje. Ale dlatego jest na świecie i na szczęście w Polsce też, coraz więcej zorganizowanych akcji, których organizatorzy weryfikują osoby, którym należy pomóc, osoby, które są na prawdę w wielkiej potrzebie
i choćby chciały bardzo uszczęśliwić w Święta swoją rodzinę przygotowując wieczerzę, nie mają za co. Od zawsze mam w sobie wielką potrzebę pomocy innym, już od podstawówki latałam z puszką Owsiaka, by później w maturalnej klasie być przewodniczącą sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i móc dać z siebie wszystko i zrobić Coś Dobrego dla bezbronnych małych istot. Los dzieci jest mi szczególnie bliski. Od lat wspieram SOS Wioski Dziecięce, ale i niedawno dowiedziałam się o wspaniałej akcji, która swoją prawdziwością, szczerością i dobrem przenika do mojego szpiku kości i w tym roku chcę bardzo pomóc drużynie Basket Brigade! Czy ktoś słyszał o Tych Ludziach? Nie!? 

To posłuchajcie co o akcji mówią organizatorzy i media:

Basket Brigade Polska jest częścią globalnej inicjatywy Basket Brigade, która w okresie Świąt Bożego Narodzenia dociera do ponad 4 mln ludzi na całym świecie. Od ponad 30 lat dostarcza rodzinom w potrzebie paczki z jedzeniem, środkami pierwszej potrzeby i przede wszystkim nadziei na lepsze jutro.
PACZKI PAKOWANE SĄ WSPÓLNIE PO CZYM OSOBIŚCIE DOSTARCZANE DO RODZIN POTRZEBUJĄCYCH, A OSOBA WRĘCZAJĄCA KOSZ PODAJE SIĘ ZA KURIERA.
Do paczki dołączona jest kartka świąteczna z tekstem: "Ten kosz jest dla Ciebie od kogoś, kto troszczy się o Ciebie. Jedyne o co prosi to byś zadbał o siebie na tyle byś mógł zrobić coś podobnego dla kogoś innego w przyszłości". Podpisano 'Przyjaciel'
Zaczynaliśmy w 2011 roku od skromnych 10 paczek z łącznym budżetem 100 zł.
W 2015 roku działaliśmy już w 4 miastach i łącznie dotarliśmy do ponad 350 rodzin (200 koszy w Łodzi, 62 koszy w Opolu, 50 koszy w Kaliszu i 50 koszy w Zduńskiej Woli). 
Poprzez naszą akcję chcemy zainspirować i zmotywować ludzi do wsparcia tych najbardziej potrzebujących. Łączymy ducha sportowego z ideą pomocy innym, dlatego, by zebrać potrzebne nam fundusze, biegamy, ćwiczymy i organizujemy sportowe wydarzenia w Polsce i Wielkiej Brytanii.


Maraton, Londyn Halloweenowy  Maraton Indoor Cycling , Łódź klub Atmosfera

Więcej o akcji i samych organizatorach możecie poczytać na www.basketbrigade.pl zaprzyjaźnionym blogu Natalii www.mogewiecej.pl Uważam, że jeśli sami kierujemy się w życiu dobrymi wartościami, mamy w sobie tyle miłości i empatii, to przekażemy to naszym dzieciom. Zobaczcie, jak ważne jest abyśmy już od małego wpajali pociechom, że warto robić coś dla innych. Z chęcią do dzielenia się z innymi nie przychodzi się na świat. Zobaczcie, to nam zależy aby Piotruś nie zabierał Marysi kredek i na odwrót, żeby umieli się dzielić. Dajmy im dobry przykład! Przekładając to na dalsze życie, nasze dziecko złapie bakcyla i będzie chciało być dobrym a nie samolubnym i niewrażliwym na innych człowiekiem. Okres Świąt to czas wyjątkowy, pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na świecie. Nie tylko jest nasza rodzina, przyjaciele, bliscy, rozejrzyjmy się o promień dalej, i pomóżmy tym, którzy właśnie w tym roku potrzebują naszego wsparcia. Czasem kilka złotych to tak niewiele. Kupimy jedną ozdobę choinkową mniej, jedną mniej zabawkę, bluzkę, których i tak mamy tyle! Ten Pan z drugiej klatki nie ma pieniędzy na jedzenie, nie mówiąc już o zabawce dla wnuka. Uśmiechnijmy się do niego, pomóżmy, wesprzyjmy Basket Brigade - oni wiedzą komu dostarczyć tę paczkę najlepiej. A później usiądźmy do wigilijnego stołu z rodziną i uśmiechnijmy się do samych siebie, za to co zrobiliśmy. Pamiętajcie, dobro wraca! Bycie dobrym uzależnia! Wiem coś o tym. Już zostało niewiele czasu na zbiórkę pieniążków. Drużyna Basket Brigade powoli zamyka budżet aby móc zrobić zakupy i 18 grudnia zbiera się w Łodzi  w celu pakowania paczek dla tych najbardziej potrzebujących. To będzie WYJĄTKOWY DZIEŃ - wspólne robienie paczek, wypisywanie kartek i dostarczenie do rodzin. W tej akcji biorą udział całe rodziny z dziećmi. Będę tam z nimi! Już się nie mogę doczekać! A Was proszę, jeśli spodobała się Wam akcja, otwórzcie swoje serducha i pomóżcie, to tak niewiele a możecie komuś podarować Święta w tym roku! 

JAK MOŻNA POMÓC:

1. WSPARCIE FINANSOWE: PODARUJ KOMUŚ ŚWIĘTA - wpłać ile chcesz/możesz, liczy się każda złotówka!

Wejdź na Zrzutkę.pl tutaj: https://zrzutka.pl/wkc5ye i wpłać dowolną kwotę

2. Jeśli jesteś z Łodzi i masz ochotę razem z nami wziąć udział w pakowaniu paczek dla potrzebujących, zgłoś się do mnie lub bezpośrednio do organizatorów tutaj :) 

3. WSPARCIE PRODUKTOWE: jeśli masz produkty, które możesz przekazać lub znasz kogoś, kto ma własną firmę lub też pracuje w takiej, która mogłaby pomóc, to my bardzo chętnie wszystko przyjmiemy. Daj nam znać!

4. WSPARCIE W NOMINOWANIU RODZIN - TO BARDZO WAŻNE - jeśli znacie sąsiadów, koleżanki, czy kolegów Waszych dzieci, którym akurat obecnie w życiu jest ciężko, osoby starsze, samotne, schorowane - to powiedzcie nam o tym, chcielibyśmy dostarczyć paczkę tej właśnie osobie/rodzinie. Paczka jest od anonimowego dostarczyciela. Potrzebujemy nazwisko, adres i liczbę osób w rodzinie. Podajcie DANE TYCH RODZIN DO 10 GRUDNIA.

5. Można zakupić ręcznie robione kartki świąteczne w Atmosfera Fitness&Wellness  w Łodzi w C.H. PIASKI, a pieniążki zostaną przekazane na Basket Brigade, lub przynieść do klubu słodycze na akcję. 


“Ten kosz jest dla Ciebie od kogoś, kto troszczy się o Ciebie. Jedyne o co prosi to byś zadbał o siebie na tyle byś mógł zrobić coś podobnego dla kogoś innego w przyszłości”.
Podpisano, przyjaciel
Jeśli nie możesz w tym roku wesprzeć Basket Brigade finansowo, UDOSTĘPNIJ proszę ten post na swojej stronie FB, powiedz o tym znajomym, może wśród nich znajdzie się ktoś, kto będzie mógł pomóc! Każda forma pomocy się liczy!
Całusy dla Was! Pamiętajcie, w Ludziach siła! 😍


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze 😀