poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Akcja "balkon", czas start!


Za każdym razem, gdy wiosna puka do mych okien, dostaję takiego powera, że mogę góry przenosić! W końcu jestem kwietniową dziewczyną, tak tak, za dwadzieścia dni z groszem się znów zestarzeję, ale co tam, kiedy wiosnę mam nadal w sercu :) Balkon mam już wiosennie ukwiecony, ubrany w szlachetną niebieskość niezapominajek, wdzięczność stokrotek i drobnych bratków, prymuli, oryginalnych doniczek, a nieziemski zapach hiacyntów, które roznoszą swą woń, gdy tylko wiatr zawieje, sprawia, że życie staje się jeszcze piękniejsze! 
Zaraz po tym jak wiosna się skończy, bratki przerosną a zapach hiacyntów pozostanie miłym wspomnieniem, zaczynam planować jakie kwiaty posadzić latem na balkonie. Niestety w tym roku będę lekko ograniczona w możliwościach tego szaleństwa, z racji bytu wszędobylskiego małego potwora, ale nie zamierzam poprzestać na marnej donicy z jedną czerwoną pelargonią, o nie! Marzy mi się w tym roku mini ogródek z ziołami, bo schodzi ich u nas bardzo dużo, także kto wie, kto wie... Ale na razie pokażę Wam kilka inspiracji balkonowych, które mnie urzekły, i mam nadzieję, że i Was zainspirują.  Zarówno posiadacze balkonów małych i tych większych, koszyków i tych typu loggia, które uwielbiam, a może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem wielkiego, dwudziestometrowego tarasu, po którym latorośl jeździ na hulajnodze i można urządzać towarzyskie spotkania przy grillu, to tym bardziej Kochani oglądajcie, dokarmiajcie oko i inspirujcie się, bo przecież wiosną i latem nasze mieszkania samoistnie powiększają się o jeden letni pokój, którym jest właśnie balkon tudzież taras.

Kilka propozycji dla niewielkich przestrzeni

Niezwykle ważną kwestią przy aranżacji balkonu czy tarasu jest dobór odpowiednich mebli, czy to krzesełek i stolika, czy własnoręcznie wykonanych, jak w naszym przypadku, mebli z palet, skrzynek po jabłkach itp. Możliwość spoczęcia i wyciągnięcia nóg, napicia się kawy, wina, czy zjedzenia niedzielnego śniadania na balkonie to podstawa! Nie bójcie się, że zagracicie przestrzeń, przecież to o Waszą wygodę chodzi, a nie... wygodę suszarki do prania, na którą też znajdziecie miejsce, przy dobrej organizacji przestrzeni ;)
Dobrym pomysłem jest też ocieplenie podłogi za pomocą położenia na niej małych dywaników, które można szybko zwinąć, gdy przytrafi się niespodziewany deszcz. Dywanik taki sprawdzi się zarówno pod względem wizualnym, ale i stojąc boso na posadzce, nie będzie zimno nam w stopy.
Kilka inspiracji dla tych średnich i większych przestrzeni

źródło: www.shakemyblog.fr

Przykład urządzenia balkonu po tzw. "kosztach". Właśnie w ten sposób urządziliśmy swój balkon, wykonując własnoręcznie leżankę z palet, a w skrzynkach po jabłkach zasadzę w tym roku zioła. Gdy macie balkony wystawione na południe i południowy-zachód, jak my w Wojslandii, warto zaopatrzyć się w parasol, który nie tylko doda balkonowi uroku, ale przede wszystkich uchroni nas przed upalnym słońcem. 
i jeszcze, zgodnie z obietnicą kilka inspiracji, jak wiosennie ubrać nasz balkon...


... a gdy zajdzie słońce, pozostaje tylko otulić się pledem, pozapalać światełka i lampiony, wziąć lampkę wina czy też innego zacnego napoju do ręki i otulić się wieczorną ciszą... 

źródło: www.dekoria.pl
źródło: www.dekoria.pl
źródło: www.klimaty.piszki.pl

źródło: www.shakemyblog.fr
A dla Was, moi balkonowcy, co jest najważniejsze i być musi w waszych 'letnich pokojach'? U mnie wszystko, o czym wspomniałam powyżej, i wygodny mebel, dużo kwiatów i ziół, i koniecznie klimatyczne oświetlenie... Tak bardzo lubię spędzać z mężem popołudnia i wieczory na balkonie, gdy już mała zaśnie ;) Ach, ciepły czasie - przybywaj!!! :)
Ściskam :):)

Pozostałe zdjęcia pochodzą z Pinterest.

2 komentarze:

Dziękuję za wszystkie komentarze 😀