czwartek, 14 stycznia 2016

O srebrnych włosach i złotych sercach...

Moja Mama z Marysią podczas letnich wakacji 
Gdy byliśmy mali, rzucała wszystko i zawsze chciało Jej się zrobić dla nas pierogi z truskawkami, naleśniki na śniadanie, upiec ciasto drożdżowe, pokazać jak się robi na szydełku i chodzić po łące w poszukiwaniu ziół i kwiatów do zielnika. Babcia...
ostoja spokoju, pełna ciepła, cierpliwości, czekająca z herbatą i plackiem ze śliwkami, gdy przyjeżdżało się pogadać. Zawsze miała rację, do teraz, a stara maksyma "nie ma jak u babci", jest najprawdziwszą z prawdziwych. Jemu, nie przeszkadzało, że człowiek powyjmował wszystkie narzędzia z garażu do zabawy w mechanika, maskę do spawania, bo akurat oglądało się zaćmienie słońca, to że siedziało się w jego samochodzie i słuchało radia aż akumulator padł. Grał z nami w szachy i podkradało się mu nalewkę z barku. Dziadek. Kochani, cudowni, nasi. Kto z nas ich ma jeszcze, ten wygrał los na loterii, dla tych, którzy już nie mogą cieszyć się ich obecnością, pozostały wspomnienia. Pomyślmy jak często jest nam, już mamom, pomocna Instytucja Babcia :). Musicie przyznać, że babcia to taki człowiek orkiestra, wielozadaniowość ma opanowaną do perfekcji i działa wielopłaszczyznowo. Jak ciężko byłoby bez niej. Co prawda, my jesteśmy zdani sami na siebie i często ubolewam z tego powodu, bo moja Maryśka ma jednych Dziadków nad morzem, drugich w górach, więc na co dzień nie może się Nimi cieszyć, ale już teraz wie, że są najcudowniejsi i na pewno jak tylko dorośnie będzie eksploatować w 100%! A oni pomimo, że czasem po całym dniu będą padać na twarz, będę szczęśliwi! Tak to już jest z babciami i dziadkami. Niedługo ich dzień. Pamiętajmy o 21 i 22 stycznia i pomóżmy naszym pociechom w stworzeniu prezentów dla swoich dziadków! Najlepsze takie DYI, zrobione nieudolnie małymi łapkami, ale za to z pełnym zaangażowaniem i od serca! My z Marysią mamy już gotowe prezenty dla Dziadków, teraz kolej na Was! Poniżej kilka inspiracji... Pewnie swoimi prezentami pochwalimy się dopiero po świętach naszych Dziadków, bo są Oni bardzo skomputeryzowani, na pewno śledzą bloga :D i z niespodzianki wyszłyby nici ;)
Do roboty! :) No i, jak zwykle czekam aż się pochwalicie swoimi dziełami! Ściskam!

1. Zdjęcie 3 pokoleń


 2. Pomocne rękawice kuchenne z odciskami rączek dziecka


 3. Ramka na zdjęcie/obrazek dla dziadka z przyklejonymi śrubkami 4. Laurki 

5. Obrazek z sercem z guzików na gałązkach (zobacz jak zrobić tutaj)  


6. Zakładki do książek (jak zrobić zobacz tutaj)


7. Muffinki dla Dziadka 
(wykałaczki z wąsami możecie dostać chociażby na Allegro)
Możecie wykonać podobne dla Babci i włożyć wykałaczki z ustami, do kupienia tu).


Źródła zdjęć: Pinterest, dzieciakiwdomu.blogspot.com, olgaplaza.pl, przyjemnezpozytecznym.pl

8 komentarzy:

 1. Dziękuję Córeczko za to jaka jesteś. Nie wiem czy do końca to moja zasługa,/ale miło tak myśleć/ że wyrosłaś na czułą,troskliwą, wspaniałą kobietę, córkę,wnuczkę i że Marysi już przekazujesz te wszystkie wartości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. :-) bardzo się cieszę, że się spodobały!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję... Wiem :) Moja Mama to Przyjaciel i najlepszy Nauczyciel jak żyć <3

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze 😀